fbpx
Szukaj
Close this search box.
kancelaria frankowicze dla firm

Złotówkowicze podążają drogą frankowiczów

Frankowicze przetarli szlaki wszystkim kredytobiorcom bez względu na rodzaj waluty zobowiązania. Siła i determinacja jaka towarzyszy im podczas sporów z bankiem spowodowała, że sądy w całej Polsce zaczęły lepiej rozumieć oraz respektować prawa konsumenta, jako słabszej strony umowy. Czy złotówkowicze pójdą w ślad frankowiczów? Wszystko na to wskazuje, że tak.

Prawo Unijne - Złotówkowicze

Realnym stało się stosowanie prawa unijnego oraz zasad współistnienia prawa krajowego i unijnego. Zgodnie z wykładnią art. 6 ust. 1 Dyrektywy 93/13 sąd badający postanowienia umowy ma obowiązek niwelować brak równowagi między konsumentem a przedsiębiorcą, a sankcje które stosuje powinny pełnić funkcję zniechęcającą przedsiębiorcę do tworzenia nieuczciwych umów.

 

  • Złotówkowicze
  • Frankowicze
Złotówkowicze

Wiele z orzeczeń wydanych w okolicznościach dotyczących umowy kredytu powiązanego z waluta obcą ma wymiar uniwersalny, dotyczy to zarówno wyroków Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, jak i Sądu Najwyższego oraz sądów powszechnych.

Bardziej szczegółową opinię na temat analogii sytuacji grupy kredytobiorców złotowych do kredytobiorców frankowych znajdą Państwo na forbes.pl w artykule pt. Kredytobiorcy złotówkowi podążą drogą frankowiczów. Czy mają szanse na wygraną?


https://www.forbes.pl/prawo-i-podatki/frankowicze-przetarli-szlaki-dla-kredytobiorcow-zlotowkowych/l3nezkb

Najnowsze wpisy:

kredyt chf spłacony

Spłacony kredyt frankowy a pozew

Osoby które w przeszłości zaciągnęły kredyty powiązane z kursem franka szwajcarskiego, mogą podważać w sądach nie tylko czynne umowy kredytowe. Frankowicze, którzy już kilka lat

Masz pytania?
Czekamy na kontakt:

Wyrażam zgodę na kontakt e-mailowy oraz telefoniczny, w tym SMS z ofertą Mędrecki, Wilk i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp.k. zgodnie z Polityką prywatności.