Zespół Ekspertów

Kancelaria

Przygotowanie do procesu

Pomoc w skompletowaniu dokumentacji, szczegółowa analiza, opracowanie strategii i oszacowanie wysokości roszczeń, przeprowadzenie postępowania reklamacyjnego przed bankiem.

Proces sądowy

Przeprowadzenie Klienta przez każdy etap postępowania sądowego, zaangażowanie Klienta ograniczone do minimum.

Nasz cel

Potwierdzenie nieważności umowy kredytu, brak konieczności dalszej spłaty, rozliczenie z bankiem, zwolnienie zabezpieczeń. Spokojna przyszłość naszych Klientów.

Kancelaria Medrecki&Partners Law Office Sp.K. z siedzibą we Wrocławiu specjalizuje się w reprezentowaniu kredytobiorców złotowych w sporach przeciwko instytucjom finansowym. Kancelaria zapewnia kompleksową reprezentację Klientów przed sądami w całej Polsce. Siłą Kancelarii jest jej Zespół, który tworzą zaangażowani i doświadczeni pełnomocnicy, zapewniając najwyższą staranność podczas prowadzenia sprawy.

“Istnieje bardzo dużo analogii jeśli chodzi o sytuację prawną frankowiczów i złotówkowiczów.”

radca prawny Emil Mędrecki

Emil Mędrecki

Komplementariusz, Wspólnik Zarządzający

Radca prawny, Wspólnik Zarządzający Kancelarii Medrecki & Partners Law Office. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Amerykańskiego (organizowane przez Wydział Prawa Uniwersytetu Floryda). Od 2010 r. wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych we Wrocławiu. Od 2007 r. związany z Grupą Kapitałowa Votum S.A. Swoje doświadczenie zdobywał w jednej z największych Kancelarii Prawnych na Dolnym Śląsku reprezentując jako pełnomocnik Klientów w sporach z instytucjami finansowymi oraz pełniąc funkcję Dyrektora Departamentu Prawnego. Od 2019 r. wpisany również na listę Prawników Zagranicznych w Czechach oraz na Słowacji (European Lawyer).

Katarzyna Wilk

Dyrektor Kancelarii

Radca Prawny, Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2017 r. z wyróżnieniem zdała egzamin radcowski. Aktualnie wpisana na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych we Wrocławiu. Od 2012 praktykuje w zakresie prawa i postępowania cywilnego, świadcząc pomoc prawną na rzecz klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców. Od 2018 r. specjalizuje się w sprawach z zakresu ochrony praw konsumentów oraz reprezentuje ich w sporach z instytucjami finansowymi. W latach 2019 r. – 2022 r. pełniła rolę Kierownika Zespołu Procesowego wiodącej na rynku Kancelarii zajmującej się pomocą kredytobiorcom posiadającym umowy powiązane z waluta obcą.

Twoi eksperci w sporze z bankiem

Komunikacja to podstawa​

kredyt_hipoteczny w zlotowkach 1995-1999

Dzień dobry, porozmawiajmy

Podobnie jak w zobowiązaniach frankowych, w wielu umowach kredytów złotowych widzimy niedozwolone zapisy dotyczące zasad zmiany oprocentowania i odroczenia spłaty należności.
Nie wiesz jaką masz umowę? Nie masz pewności czy zapisy znajdujące się w Twojej umowie są uczciwe? Skontaktuj się z Kancelarią, dokładnie przeanalizujemy treść dokumentów, jak również istotne okoliczności wpływające na możliwość dochodzenia roszczeń ze strony banku. W zrozumiały sposób przedstawimy Ci konkretne rekomendacje i wyliczymy wysokość przysługującego roszczenia. Na każdym etapie współpracy jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Jaką masz umowę

Kredytobiorcy często nie wiedzą czy ich umowa jest zgodna z przepisami, nie są świadomi przysługujących im roszczeń. To co zauważają, to szybki wzrost raty kredytu lub niezrozumiały sposób naliczania opłat bankowych. Pomożemy Ci, sprawdzimy każdy zapis Twojej umowy kredytu.

Bezpieczeństwo

Jakie ryzyko ponosisz korzystając z naszej pomocy przy analizie dokumentów? Żadne. Analiza jest bezpłatna i nie zobowiązuje do zawarcia umowy o prowadzenie sprawy. Dbamy o bezpieczeństwo udostępnianych danych osobowych.

Chcemy wygrać

Po weryfikacji umowy, przekażemy Ci jasną rekomendację możliwości poprowadzenia sprawy oraz dowiesz się jakie są szanse i ryzyka dochodzenia roszczeń ze strony banku. Chcemy abyś wygrał, Twoje zwycięstwo jest naszym sukcesem!

Szybka weryfikacja umowy o kredyt hipoteczny z bankiem.

Kredyt z klauzulą zmiennego oprocentowania? Kredyt z odroczoną spłatą części należności?

W czerwcu, podobnie jak w marcu, zaplanowana liczba terminów przekroczyła liczbę 2000 dla GK VOTUM. Aktualnie otrzymano zawiadomienie o posiedzeniach w 2068 postępowaniach sądowych przeciwko bankom.
GK VOTUM

Nasz głos

Media

Nie zawsze opłaca się wcześniejsza spłata kredytu

"Rosną raty kredytów hipotecznych i kredytobiorcy, których na to stać, chętnie pozbywają się całości lub części zadłużenia, spłacając zadłużenie przed terminem. W przypadku starszych kredytów może to być obwarowane dodatkowymi warunkami. W niektórych przypadkach wcześniejsza spłata kapitału może wiązać się z dodatkową opłatą."

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/biznes/wczesniejsza-splata-kredytu-czy-to-sie-oplaca,515244.html

Kredytobiorcy złotówkowi podążą drogą frankowiczów. Czy mają szanse na wygraną?

"Sprawy frankowe mogą być inspiracją dla kredytobiorców złotówkowych. Eksperci sądzą, że złotówkowicze mają szansę na wygraną w sądzie."


Czytaj więcej na Forbes.pl:
https://www.forbes.pl/prawo-i-podatki/frankowicze-przetarli-szlaki-dla-kredytobiorcow-zlotowkowych/l3nezkb

Prokurator Generalny skarży się nie tylko ws. frankowiczów. Zainteresował się wiekową Alicją

"Prokurator Generalny zaangażował się w sprawy frankowe i skierował do Sądu Najwyższego 15 skarg nadzwyczajnych w imieniu frankowiczów. Na tym jednak nie poprzestał. Właśnie wniósł skargę nadzwyczajną w sprawie kredytu złotowego."

Czytaj więcej na Forbes.pl:
https://www.forbes.pl/finanse/alicja-w-ocenie-zbigniewa-ziobry-niemozliwa-do-splaty/leqwmq4

Kredyty hipoteczne to pułapka? Tak już było... Sprawy w sądach za kredyty z lat 90.

"Kredyt Alicja miał być produktem bankowym na czasy wysokiej inflacji, a jednocześnie bezpiecznym i dającym możliwość zawarcia umowy kredytowej niemalże każdemu. - To może być dobra lekcja historii. Po latach wiemy, jak niebezpieczne były to produkty. I finalnie kończą się w sądzie - komentują prawnicy."

Czytaj więcej na Wyborcza.biz:
https://wyborcza.biz/biznes/7,147582,28692679,kredyty-hipoteczne-to-pulapka-to-juz-bylo-sprawy-w-sadach.html

Andrzej Duda podpisał ustawę o wakacjach kredytowych. Jak z nich skorzystać?

"W czwartek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o wakacjach kredytowych. Ustawa wchodzi w życie jeszcze w lipcu, zawieszenie spłaty kredytów ma działać od sierpnia. Nowe rozwiązanie będzie korzystne dla wielu kredytobiorców. Ale po pierwsze – nie dla wszystkich. A po drugie – nie rozwiążą kluczowego problemu."

Czytaj więcej na Forbes.pl:
https://www.forbes.pl/finanse/wakacje-kredytowe-prezydent-duda-podpisze-ustawe-kto-moze-skorzystac/2rlny4k

Kredyty ze zmienną stopą procentową. Wszystko, o co chcesz zapytać

"Klauzula zmienne oprocentowanie naliczane przez bank, może stanowić podstawę do wstąpienia na drogę sądową w oparciu o nieuczciwe zapisy znajdujące się w umowie. Emil Mędrecki radca prawny z Mędrecki &Partners Law Office tłumaczy od podstaw stosowane przez banki zasady oprocentowania kredytów, sposoby naliczania marż oraz mechanizmy kontroli wskaźników bankowych."

Czytaj więcej na tygodnikbydgoski.pl:
https://tygodnikbydgoski.pl/finanse/kredyty-ze-zmienna-stopa-procentowa-wszystko-o-co-chcesz-zapytac

Kredyty mieszkaniowe. Na fali sądowych sukcesów

"Posiadacze kredytów hipotecznych, frankowych, a ostatnio także złotowych, mogą odetchnąć z ulgą. Szum wokół klauzul abuzywnych w umowach, „spreadu” w rozliczeniach walutowych, a ostatnio także wyroki sądów zaskarżane do Izby Kontroli Nadzwyczajnej Spraw Publicznych SN, wskazują na coraz silniejsza pozycję kredytobiorcy w sporach z bankami."

Czytaj więcej na wLocie.pl:
https://wlocie.pl/wiadomosci/kredyty-mieszkaniowe-na-fali-sadowych-sukcesow/

Złotowe kredyty mieszkaniowe wciąż najpopularniejsze. Jak wygrać z bankiem?

"Według raportu Amron Sarfin za I kwartał 2022 zmiany struktury walutowej nowo udzielonych kredytów mieszkaniowych były minimalne. Złotowe kredyty mieszkaniowe stanowiły 99,08% wartości wszystkich nowo udzielonych kredytów hipotecznych, czyli mniej o 0,06 p.p. w porównaniu do poprzedniego kwartału."

Czytaj więcej na onpress.pl:
https://onpress.pl/2022/07/06/zlotowe-kredyty-mieszkaniowe-wciaz-najpopularniejsze-jak-wygrac-z-bankiem/?swcfpc=1

Złotówkowicze oszukani. Walczą o pieniądze nawet z kredytów z lat 90.

"Bolączką kredytów mieszkaniowych jest ich długoterminowość. Ciężko określić jak za 20-30 lat będzie wyglądać sytuacja gospodarcza, ile będą wynosić przeciętne zarobki i jak będzie kształtować się cena m2 mieszkania. Już na starcie mamy wiele niewiadomych. "

Czytaj więcej na biznes24.com.pl:
https://biznes24pl.com/2022/07/03/zlotowkowicze-oszukani-walcza-o-pieniadze-nawet-z-kredytow-z-lat-90/

Banki poniosą koszty wakacji kredytowych

"Rządowe wakacje kredytowe, o które wnioski można będzie składać od 29 lipca, uderzą w finanse banków. Banki mają możliwość podejmować kroki prawne przeciwko Skarbowi Państwa, co niektóre zapowiadają, ale dochodzenie wypłaty nie będzie proste. Bardziej prawdopodobne jest więc to, że podniosą opłaty dla klientów, żeby zrekompensować sobie koszty „wakacji”. Czytaj więcej na Prawo.pl: https://www.prawo.pl/biznes/wysokie-koszty-wakacji-kredytowych-czy-banki-moga-pozwac-skarb,516298.html