fbpx
Szukaj
Close this search box.
kancelaria frankowicze dla firm

Pozew frankowy przedsiębiorcy – co i jak?

Pozew frankowy to temat, który nieustannie jest poruszany w polskim świecie finansów i prawa. To zagadnienie dotyczące kredytów indeksowanych lub denominowanych do franka szwajcarskiego wciąż pozostaje gorącym punktem dyskusji, wpływając znacząco na życie tysięcy kredytobiorców. W tym wpisie podpowiemy jak złożyć pozew frankowy do sądu.

Pozew frankowy - jak go złożyć?

Złożenie pozwu frankowego, to pierwsza czynność procesowa strony, która decyduje się na skierowanie sprawy do sądu. Pozew frankowy możemy złożyć w następujący sposób:

  • Bezpośrednio w biurze podawczym sądu.

  • Za pośrednictwem poczty.

W tym drugim przypadku, za datę wniesienia pozwu sądowego w sprawie kredytu CHF wyznacza się termin nadania przesyłki pocztowej.

Pozew frankowy - dlaczego jest istotny?

Pozew frankowy to temat, który nieustannie jest poruszany w polskim świecie finansów i prawa. To zagadnienie dotyczące kredytów indeksowanych lub denominowanych do franka szwajcarskiego wciąż pozostaje gorącym punktem dyskusji, wpływając znacząco na życie tysięcy kredytobiorców. W tym wpisie podpowiemy jak złożyć pozew frankowy do sądu.

Jakie kryteria powinien spełniać pozew?

Pozew frankowy musi sprostać precyzyjnym wymogom formalnym, aby umożliwić sądowi przyjęcia go do rozpoznania. Przede wszystkim konieczne jest precyzyjne sformułowanie żądania. Oznacza to wyraźne określenie tego, czego oczekujemy, aby sąd zawarł w swoim wyroku. Dodatkowo, istotne jest wskazanie wartości przedmiotu sporu. Należy również określić datę wymagalności roszczeń. Oprócz tego, należy przedstawić fakty stanowiące podstawę naszych żądań. Warto również poinformować o podjęciu prób rozwiązania sporu drogą polubowną.

jak zlozyc pozew frankowy?

Aktywny kredyt a pozew frankowy

W przypadku aktywnego kredytu, który jest nadal spłacany, istotne jest sformułowanie żądania jako stwierdzenia nieistnienia stosunku prawnego umowy kredytu. Wszystkie te elementy są kluczowe w kontekście pozwu frankowego dla skutecznego przedstawienia sprawy przed sądem i zwiększenia szans na uzyskanie oczekiwanego rozstrzygnięcia. Drugim żądaniem będzie postulat zapłaty konkretnej sumy pieniężnej, a jego wysokość będzie zależała od tego, czy jesteś konsumentem czy przedsiębiorcą. Różnice w terminach przedawnienia roszczeń wynikające z tej kategorii wpłyną na określenie kwoty żądanej.

wyroki fra

Masz kredyt w CHF? Wrocławska kancelaria Frankowa

Nasi doświadczeni prawnicy frankowi posiadają niezbędną wiedzę i umiejętności, by skutecznie reprezentować Twoje interesy. Wspólnie z Tobą analizujemy specyfikę Twojego przypadku, pomagamy zrozumieć ewentualne zagrożenia i szanse, a następnie opracowujemy spersonalizowaną strategię działania. Jeżeli masz kredyt w CHF i szukasz rzetelnej pomocy prawnej, to Wrocławska Kancelaria Frankowa jest do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, aby rozpocząć proces skutecznej ochrony Twoich praw i interesów.

Najnowsze wpisy:

kredyt chf spłacony

Spłacony kredyt frankowy a pozew

Osoby które w przeszłości zaciągnęły kredyty powiązane z kursem franka szwajcarskiego, mogą podważać w sądach nie tylko czynne umowy kredytowe. Frankowicze, którzy już kilka lat

Masz pytania?
Czekamy na kontakt:

Wyrażam zgodę na kontakt e-mailowy oraz telefoniczny, w tym SMS z ofertą Mędrecki, Wilk i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp.k. zgodnie z Polityką prywatności.