fbpx
Szukaj
Close this search box.
kancelaria frankowicze dla firm

Jak unieważnić kredyt frankowy 2024?

Na przestrzeni ostatnich lat do sądów trafia coraz więcej pozwów ze strony Frankowiczów, którzy dążą do unieważnienia kredytu we frankach. Unieważnienie kredytu przynosi wymierne korzyści. Co właściwie oznacza dla kredytobiorców?

Co oznacza unieważnienie umowy frankowej?

Rozwiązanie problemu związane z unieważnieniem umowy frankowej jest dość klarowne. Mówimy tu o umowie kredytu hipotecznego, zawartej pomiędzy osobą zaciągającą kredyt a bankiem, której istota związana jest z kursem franka szwajcarskiego. Unieważnienie kredytu frankowego oznacza, że sąd uznaje, iż umowa taka jest obarczona wadami prawnymi.

 

Prawomocny wyrok sądu skutkujący nieważnością umowy kredytowej oznacza, że umowa ta jest traktowana tak, jakby nigdy nie została zawarta.

 

Umowa kredytowa może zostać uznana przez sąd za nieważną, jeśli znajdują się w niej klauzule abuzywne (zapisy niedozwolone).

Nowe szanse dla Frankowiczów w 2024 r.

Unieważnienie kredytu frankowego - co dalej?

Jak wiadomo, unieważnienie kredytu we frankach jest dla kredytodawcy najkorzystniejszym rozwiązaniem, ale co to właściwie znaczy?

  • Kredytobiorca zwraca do banku jedynie kwotę udostępnionego kapitału, bank natomiast zwraca kredytobiorcy wszystkie wpłacone na rzecz banku kwoty (kredyty frankowe są często nadpłacone w związku z czym kredytobiorcy odzyskują znaczące należności wraz z odsetkami za opóźnienie).
  • Następuje wykreślenie hipoteki.
  • Umowa kredytowa jest traktowana tak, jakby do jej zawarcia nigdy nie doszło.

Jak unieważnić umowę kredytową?

Kluczowym pierwszym krokiem w przypadku spraw związanych z kredytami we frankach zawsze jest dostarczenie zebranej dokumentacji do prawników w celu szczegółowej analizy (wystarczy skan umowy kredytowej). Kancelaria frankowa będzie w stanie dokładnie przeanalizować umowę kredytową, identyfikując wszelkie niedozwolone klauzule w jej treści.

Frankowicze 2024 – jak wygląda sytuacja?

Linia orzecznicza jest niezmiennie korzystna dla Frankowiczów. Obecnie 98 proc. Frankowiczów wygrywa w sądach z bankami. Większość rozstrzygnięć skutkuje unieważnieniem  umowy kredytowej.

 

W zeszłym roku nasza kancelaria uzyskała ponad 100 wyroków w sprawach frankowych. We wszystkich sprawach sądy orzekły nieważność umowy kredytowej. Możemy się pochwalić stuprocentową skutecznością jeśli chodzi o Frankowiczów konsumentów.

Najnowsze wpisy:

kredyt chf spłacony

Spłacony kredyt frankowy a pozew

Osoby które w przeszłości zaciągnęły kredyty powiązane z kursem franka szwajcarskiego, mogą podważać w sądach nie tylko czynne umowy kredytowe. Frankowicze, którzy już kilka lat

Masz pytania?
Czekamy na kontakt:

Wyrażam zgodę na kontakt e-mailowy oraz telefoniczny, w tym SMS z ofertą Mędrecki, Wilk i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp.k. zgodnie z Polityką prywatności.