fbpx
Szukaj
Close this search box.
kancelaria frankowicze dla firm

Frankowicze wygrywają w sądzie – dlaczego tak się dzieje?

Obecnie Kancelarie Frankowe odnotowują znaczące sukcesy w polskich sądach. Suma pozytywnych rozstrzygnięć na korzyść Frankowiczów nadal wzrasta. Taki rozwój sytuacji zawdzięczamy zmianom w przepisach prawnych, wzrastającej świadomości społecznej oraz rzetelnej pracy kancelarii. W rezultacie tych czynników coraz więcej Frankowiczów decyduje się podjąć walkę o swoje prawa.

Frankowicze - o co chodzi?

Problematyka kredytów indeksowanych do franka szwajcarskiego, zwanych kredytami Frankowiczów jest w Polsce przedmiotem intensywnych sporów i licznych postępowań sądowych. Konkretnie mowa o kredytach hipotecznych udzielanych w walucie obcej.W momencie, gdy kurs franka znacząco wzrósł w stosunku do polskiej waluty, to wielu Frankowiczów znalazło się w ciężkiej sytuacji. Wiązała się ona z drastycznym wzrostem rat kredytowych. 

frankowicze wygrywają z bankami

Zmiany prawne skłoniły Frankowiczów do podjęcia działań

Istotne zmiany w prawie, w tym orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, skłoniły wielu Frankowiczów do podjęcia działań prawnych w celu ochrony swoich interesów. Co więcej, odnotowuje się wzrost liczby wygranych spraw frankowych, zwłaszcza w kontekście wcześniej omawianych orzeczeń TSUE. Ponadto, rosnąca świadomośc społeczna na temat problemów Frankowiczów skłania niejednego kredytobiorcę do podjęcia działań prawnych. Zwłaszcza, gdy widzą, że inni klienci banków odnoszą sukcesy w sądach.

Liczba wygranych spraw Frankowiczów - co potwierdza?

Liczba wygranych spraw Frankowiczów przez kancelarię udowadnia, że kredytobiorcy CHF mają szansę na korzystne rozstrzygnięcie sprawy oraz odzyskanie swoich pieniędzy. Warto dodać, że korzystne wyroki Frankowiczów stanowią orzeczenie sądu, które ma moc wiążącą w odniesieniu do późniejszych orzeczeń w podobnych sprawach. Takie rozwiązanie sprawia, że instytucje bankowe są skłonniejsze do zawierania ugód frankowych

Frankowiczu wiesz jakie znaczenie mają zapisy w Twojej umowie?

Pozornie mogłoby się wydawać, że zapisy w umowie kredytu w CHF nie są tak istotne dla Frankowiczów. Nic bardziej mylnego. Zapisy w umowie kredytu stanowią kluczowy element sporów Frankowych. Wszystko to za sprawą tego, że sformułowania w umowie kredytowej stanowią fundament do dokładnej oceny zgodności i uczciwości relacji pomiędzy Frankowiczem a instytucją finansową. Umowa zawiera wszelkie czynniki, które w sposób odnoszą się i ustalają wysokość rat kredytowych. Błędne lub niesprecyzowane regulacje stanowią podstawę do podważenia ważności umowy. Dlatego w tej sprawie warto skonsultować się z renomowaną kancelarią frankową, która zweryfikuje umowę kredytu oraz podpowie jakie kroki warto podjąć. 

Najnowsze wpisy:

kredyt chf spłacony

Spłacony kredyt frankowy a pozew

Osoby które w przeszłości zaciągnęły kredyty powiązane z kursem franka szwajcarskiego, mogą podważać w sądach nie tylko czynne umowy kredytowe. Frankowicze, którzy już kilka lat

Masz pytania?
Czekamy na kontakt:

Wyrażam zgodę na kontakt e-mailowy oraz telefoniczny, w tym SMS z ofertą Mędrecki, Wilk i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp.k. zgodnie z Polityką prywatności.